Jak działają i gdzie kupić rolety dzień noc?

Jeżeli mieszkamy od nasłonecznionej strony budynku, zwłaszcza na wysokim piętrze bloku, to zapewne lato jest dla nas okresem wyjątkowo ciężkim do wytrzymania. Nie jest to dziwne, biorąc pod uwagę jak mocno słońce świeci wtedy w nasze okna, powodując ogromny wzrost temperatury w pomieszczeniach, która z łatwością przekracza czterdzieści stopni Celsjusza. Jest to wyjątkowo niekorzystna sytuacja, zwłaszcza jeśli w mieszkaniu przebywają osoby starsze. Jak temu zaradzić?

Są różne metody na rozwiązanie problemu zbyt intensywnego oddziaływania słońca na nasze mieszkanie. Jednym z nich są rolety dzień noc, które możemy zakupić praktycznie w każdym sklepie i markecie remontowo-budowlanym. Rolety takie działają bardzo prosto: Opuszczenie ich na dół powoduje skuteczne zasłonięcie okna i zablokowanie promieni słonecznych, które nagrzewałyby nam pomieszczenie. Natomiast w nocy możemy łatwo popatrzeć przez szyby okienne, nie ma konieczności całkowitego odsłaniania długich rolet. Rolety dzień noc to tak naprawdę dwie rolety znajdujące się jedna za drugą. Podniesienie lub opuszczenie jednej z nich o kilkanaście centymetrów powoduje, że możemy wygodnie widzieć wszystko to, co jest na zewnątrz.

Rolety tego typu zakupić można w większość marketów budowlanych i remontowych. Można nabyć je także w popularnych marketach o ogólnym asortymencie, jednak pamiętajmy, że tam najczęściej znajdziemy rolety tanie i kiepsko wykonane. Już po kilku użyciach może być widoczne ich zużycie. Dobrze jest więc kupować tam, gdzie mamy zaufanie do asortymentu. Rolety dzień noc, jak każde inne z resztą, trzeba kupić tak, by wytrzymały one co najmniej kilka lat eksploatacji w silnie nasłonecznionym miejscu. Jeżeli będzie to towar kiepskiej jakości, nie będziemy mogli na to liczyć.

Podsumowując, dobrej jakości rolety dzień noc skutecznie blokują promienie słoneczne, obniżają temperaturę w pomieszczeniu, a jednocześnie nie odcinają nas od widoków za oknem w porze nocnej. Odsłonięcie okna nie wymaga zwijania całej rolety, a jedynie podniesienia jej części, co dodatkowo możemy zrobić o tyle, o ile chcemy. Dzięki temu nie będą nam nocą przeszkadzać także światła z ulicy, na przykład od latarni bądź samochodów.